Zauważyłem że z poziomem newsów w Internetcie jest coraz gorzej (“taaa, no popatrz dopiero teraz”, zauważyłem to już dawno ale nie było jeszcze tak źle). Od newsów których cała treść to przetłumaczony (marnie czasami) tekst angielskiego newsa. Jak już tłumaczą to niech chociaż zrobią to porządnie, i nie 4h po oryginalnym newsie, strona tekstu to nie jest tak dużo. Często zdarza się też im “zapomnieć” o podaniu oryginalnego źróda. Chociaż to jeszcze by nie było takie złe. Ale ostatnio trafiłem na newsa który “przepełnił czarę”

Każdy kto śledzi portale newsowe (w moim przypadku jest to głównie gazeta.pl, nie będę wypowiadał się o innych bo nie mam porównania) pewnie zauważył że newsy dzielą się na parę “klas”

  • Rzeczy Ważne/Ludzie Ważni – wichura zabila x i poraniła y. Dupek z został wybrany do rządzenia tym i tamtym. Dupek h został przyłapany na czymśtam
  • Plotki o Ważnych ludziach. Kaczka nie ma konta w banku. Jakiś Dup^M^M^MPolityk palnął głupotę w przemówieniu
  • Tragedie Zwykłych obywateli – W państwie jest burdel i jakiejś babci/rodzinie kradną (ekhm. oddają zgodnie z przepisami) mieszkanie w którym mieszka i za które płaci przez ostatnie 30 lat, kogoś wysiedlają za coś, kara 30 tyś za 4gr niewpłaconego podatku itd.
  • Wydarzenia – Imprezy, koncery itd.

I po tym portalowi kończą się możliwości pisania “normalnych” artykułów więc rozpoczyna się kreatywność

  • Kompletnie niezwiązane tytuły, np. “Piosenkarz x gołymi rękami rozerwał niedźwiedzia” a chodzi o pluszową zabawkę i inne tego typu krzaki, generalnie tytuł zachęcający a artykuł o jakiejś głupocie. Popularne są też artykuły o kims mało znanym tylko z znanym nazwiskiem.
  • I wreszcie artykuły pt. “Jakaś pierdolona głupota która nikogo nie obchodzi i zastanawiasz się po kiego chuja ktoś zrobił z tego niusa”

Kulminacją ostatniego punktu jest to:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6859662,Marzyli_o_Capri__ale_zrobili_literowke_w_GPS_ie_i___.html?skad=rss

W skrócie: jakaś para jechała na wakacje i nie potrafiła napisać nazwy miejscowości poprawnie. Oprócz tego byli na tyle durni że nie sprawdzili gdzie to wlaściwie jest więc nawet po trafieniu w złe miejsce nie wiedzieli że się pomylili.

Przed wjazdem na autostradę włączyli urządzenie GPS i podali cel podróży nie mając pojęcia o tym, że z niewiadomego powodu doszło do przestawienia liter w nazwie. Wszystko wskazuje na to, że to urządzenie zrobiło im psikusa.

Oprócz głupoty tych ludzi pokazana jest też głupota pisącego artykuł. W tytule jest że zrobili błąd przy wpisywaniu nazwy do GPS, w treści “że się samo coś przestawiło” (reakcja każdego laika jak coś popsuje/źle ustawi ;]).

Ale to tylko szczegóły. Co kogo obchodzi że jacyś technoćwocy nie potrafią się posługiwać GPSem ? Rozumiem jakby taki news był np. na deser.gazeta.pl (teraz chyba deser.pl) ale jako news w wiadomościach jest to po prostu żałosne, taki news na klasę gazetki szkolnej.

Mam nadzieję że poziom nie spadnie poniżej tego bo niedługo pojawią się newsy pt. “Para jechała na wakację i złapała gumę” a o treści “Cieżarówka pełna kondomów wywaliła towar na ulicę a astra którą jechała para wpadła w poślizg przez pudełka kondomów zalegające na ulicy”.