Wreszcie ktoś stworzy tablet dla ludu! iDealna wielkość, niezła cena (między netbookiem a lapkiem), duży ekran, multitouch, po prostu idealny dla mnie, żeby wrzucić do torby i używać w busie/metrze do oglądania filmów, czytaniu ebooków, czy przeglądaniu RSSów. Ale nie mówię tu o iPodpasce (wredne tłumaczenie iPad ;] ) tylko o jego przyszłej konkurencji ;].

What I am talking about ? Sam w sobie iPad jest crapem, brak rzeczy typu porty USB, czy slot na karty pamięci i system będący właściwie podkręconym iphonem.

Rozumiem że to ma swoje cele, iDrony i tak go kupią, brak slotu na kartę pamięci powoduje to że nie da się dostępnej pamięci tak łatwo rozszerzyć (więc część kupi droższe modele), brak USB powoduje że zwykły user musi kupic Applowy dock z klawiaturą lub używać klawiatury na Bluetooth, które zwykle są raczej drogie itd. itp.

Tyle że (mam nadzieję) iPad spowoduje stymulację rynku tabletów i może jakiś producent zrobi podobny tablet, tylko z 3G w cenie, kompletem portów i bardziej otwartym systemem (Android/Maemo/Moblin). Gdyby za ~1500zł można było kupić tablet z:

  • 9 calowym LCD
  • kompletem portów (USB, Ethernet, SD/MicroSD)
  • 3G/WiFi/Bluetooth
  • Otwarty OS (w sensie mogę podłączyć cokolwiek, albo zmienić OS bez większego grzebania)

To byłbym pierwszy w kolejce do kupna ;] Jesze tylko mała przenośna klawiatura i biuro wszędzie ;]. A potem hacki w stylu tablet jako mobile Access Point (3g<=>WiFi), albo “radar” do wardrivingu, możliwości są nieskończone ;]