Tasker

Jest to app który pozwala na w miarę proste “skryptowanie” akcji na telefonie. W skrócie, bierzemy “zdarzenie” (wszystko od określonego przedziału czasowego przez lokację do eventów typu “ekran włączony” lub “ładowanie baterii” i przypisujemy im akcję. Np. ja mam ustawioną jeden task który włącza “tryb lotniczy” w nocy, i inny który wyłącza go przy włączonym ekranie. Dzięki temu WiFi/GPRS/3G nie żre mi baterii przez całą noc ale jak zachcę mi się przeglądać RSSy w nocy to wystaczy że włączę ekran i bez żadnego dodatkowego klikania włącza mi się WiFi. A to tylko niewielki procent możliwości.

Tasker jest podobny pod tym względem do Locale ale jest tańszy, ma większe możliwości (chociaż trochę trudniejszy w obsłudze) i posiada support dla pluginów Locale. A Locale nie lubię z tego powodu że dali free betę a potem płatną full wersję gdy jeszcze market nie umożliwiał kupna co mnie poirytowało (bo się od tej funkcjonalności uzależniłem) ;]. Niby chyba można było kupić przez PayPala, ale olałem to wtedy, i słusznie zresztą, Tasker lepszy ;].

Nagroid

Prosty klient do Nagiosa. Działa ok, niestety brakuje mu obsługi wielu instancji nagiosa na raz ;/

Wake On Lan

Używam go do odpalania komputera jak wstaje z łóżka/wracam do domu. Użyteczny tool.

NewsRob

Czytnik RSSów z supportem dla Google Readera. Nic specjalnego, po prostu inne podobały mi się mniej

BeyondPod

Nie udało mi się znaleźć dobrego czytnika podcastów za free (Google Listen działał… dziwnie, czasami nie chciał ściągać sam i trzeba było ręcznie kazać mu ściągać, inne działały… tak sobie), ten działa całkiem nieźle, sync z Google Readerem, dobra konfigurowalność. Wersja free może ściągać tylko 1 podcast na raz i brak autoupdate, z czym można żyć jak ktoś nie słucha zbyt dużo.

MortPlayer

Dobry i darmowy czytnik Audiobooków, jakby tylko miał obsługe RSS prawdobobnie zastąpił by mój czytnik podcastów. Właściwie wszystko czego możnaby chcieć od czytnika audiobooków

CardioTrainer

Całkiem fajny app którego używam do “śledzenia” ile to dzisiaj przejechałem na rowerze. Po podaniu wagi/wzrostu liczy też ile mniej-więcej dany trening spalił kalorii. Chociaż publikowanie do weba nieco kuleje wg. mnie, żadnej autentykacji tylko adres strony, ten kto go zna może sobie nas bez problemu “szpiegować”. Chyba czas poszukać czegoś innego…

Libra

Program do śledzenia swojej wagi, synchronizacja/backup do DailyBurn (używam tylko jako backup danych), działa dobrze, liczy ile dni do osiągnięcia “wagi docelowej”, wykres itp. itd. Informatyka to siedząca robota i taki programik jest użyteczny żeby nie utyć zbyt przez to ;]. Program uśrednia wagę z paru ostatnich dni tak że losowe wachania wagi nie zniekształcają zbytnio rezultatu.

RealCalc

Kalkulator naukowy. Obsługa RPN, wbudowany konwerter jednostek, liczenie w hex,oct,bin. Pełno tego w markecie ale ten jakoś przypadł mi do gustu, dobrze przemyślany i wygodny :)

Transdroid

Sterowanie rtorrentem (i paroma innymi). I tyle, dobrze zrobione, nawet mały czytnik RSS i wyszuiwarka do dodawania torrentów.

Vanilla Music

Prosty odtwarzacz muzyki. Obsługuje kolejkowanie utworów, playlisty i scrobbling do last.fm. Jedyne czego mi brakuje to ReplayGain, ale chyba nie widziałem jeszcze playera na Androida z tym ficzerem, niestety ;/

Send to browser

Robi SSH do twojego kompa i odpala podany URL. Wadą jest to że niestety nie obsługuje pubkeyów więc trzeba mu wklepać hasło (więc praktyczny tylko w domowym LANie). Linux/Mac supported

ServerAssistant

W sumie to “wybierz hosta, wybierz predefiniowaną komendę do wykonania przez SSH”. Niestety znowu brak obsługi ssh przez pubkey ;/.

ConnectBot

Do tych “bardzo awaryjnych” sytuacji, gdy nie ma absolutnie nic pod ręką a potrzebuje SSH. Obsługuje pubkeye ;]

Droid MPD

Kolejny z wspomagaczy lenistwa, gdy mi się zachce słuchać muzyki gdy wyleguje się w łóżku. Albo gdy wracam do domu i chcę słyszeć muzykę od progu ;].